Mikulášská nadílka

Náš Mikuláš nenosí jablka v županu, ale ve svetru. Pro speciálně otužilé jedince dodává i nudisty.

Fotíme se na web

Poslední dny, které můžeme ještě prožít v budově bývalých Elektrických podniků, trávíme různým způsobem. Mimo nezbytné kreslení, klikání, mejlování a vyjednávání, jsme si dali za úkol zapracovat i na naší internetové prezentaci. 

Téměř každý kout této funkcionalistické stavby je fotogenický, tak proč se tu nezvěčnit a uchovat si tak památku na hezké chvíle strávené v naší milé „kachlíkárně“?

Mosaic House v časopise Architekt+

Byl v tom kus nostalgie, když jsme vzpomínali, jak tenkrát probíhala rekonstrukce významné prvorepublikové stavby. Nicméně bylo dobře si vše připomenout už z toho důvodu, že stávající stav domu již našemu návrhu zcela neodpovídá. Krátce po dokončení stavby změnil hotel svého provozovatele a ten se společně se svými architekty rozhodl část interiéru a venkovních úprav pojednat jinak.

Redaktoři časopisu nám v tomto vyšli vstříc a text rozdělili na dvě části – na náš autorský text a na zprávu architektů, kteří se na návrhu podíleli po nás. Méně šťastný byl pak ze strany redakce výběr fotografií, který jsme nedostali možnost ovlivnit. Ač jsme poskytli k otištění kvalitní fotografie celkových prostor, jsou nakonec publikovány jen malé, o prostoru nic neříkající fotografie dekorací, které nejspíš redakci poskytlo současné vedení hotelu. Faktické chyby je možné najít bohužel i v údajích o autorech :(

Kolaudace Hotelu a kavárny Miss Sophie's v Olomouci

Už je to tak! Náš dlouholetý projekt v historickém centru hanácké metropole je konečně hotový – a to i oficiálně po úřední stránce! V pátek 3. 11. 2017 v 10:00 se všichni úřadem pověření zástupci jednoznačně shodli na tom, že dům v Denisově ulici může začít psát novou etapu své historie.

Díky všem, kteří měli odvahu do toho s námi jít a vydrželi až do zdárného konce! 

COMMING SOON… ČELÁKOVICE

Již brzy bude dokončena další z našich rekonstrukcí – revitalizace domku z 30. let 20. století v Čelákovicích. Společným jmenovatelem navržených stavebních úprav jsou mimo jiné tyto materiály – přirozený, olejem ošetřený dub, šedý lak a lak v odstínu slonové kosti. 

I další momenty z pomalu se chýlící rekonstrukce stojí za to – přirozenému průchodu světla se otevřely doposud potemnělé části domu, stávající otvory byly doplněny novými a získaly osobitou hierarchii… I přes klientovo přání zachovat stávající dispoziční členění a omezit bourací práce na minimum, vzniká v domě na okraji Čelákovic citlivě pojednaný interiér se silným koncepčním přesahem.


pro pěší přístup přes areál Výstaviště:
GPS 50.107370, 14.432810

pro auta:
GPS 50.108136, 14.432223

STĚHUJEME KANCELÁŘ

Po dlouhých šesti letech prožitých v nádherné budově bývalých Elektrických podniků hl. m. Prahy se stěhujeme na nové místo. Stavba z 30. let 20. století bude podrobena generální rekonstrukci a tak je třeba jít o dům dál.

Věříme, že od prosince 2017 si nás najdete i na nové adrese: 

Výstaviště 67
170 00, Praha 7 - Holešovice

Naším novým výchozím bodem se stane administrativní budova v těsné blízkosti Malé Sportovní Haly a Pyramidy.  


PechaKucha Night vol. 14

Na páteční červnové Pecha Kucha Night v Olomouci jsme prezentovali naši poslední dokončenou realizaci - rekonstrukci měšťanského domu v Denisově ulici – projekt, který nás propojil s Olomoucí na více než 10 let.

Dnes již klasický formát 20x20 – tedy 20 obrázků promítnutých za 400 vteřin (20 vteřin na každý z nich) – vznikl původně v Japonsku. Ani klidný a neformální přístup obyvatel hanácké metropole na tomto předepsaném tempu přednášky nemohl nic změnit a tak jsme byli nuceni celých 10 let projektových a realizačních prací shrnout do dialogu, který nepřesáhl 6 minut a 40 vteřin.

Opening party Miss Sophie's v Olomouci

Hektické týdny a měsíce, které jsme strávili na dokončovacích pracích na stavbě v Olomouci, slavnostně zakončil mejdan ve velkém stylu. Pozvaní hosté i zvědaví kolemjdoucí měli možnost absolvovat komentovanou prohlídku a ochutnat speciality z budoucího menu, vyčerpaní pracovníci ze sebe na poslední chvíli setřásli prach stavby a chopili se sklenic se šampaňským.

Pan investor neskrýval radost a dojetí. V rámci uvítacího proslovu si připomněl svá „klaunovská léta“, když pro nás téměř mimoděk vykouzlil ze žlutého nafukovacího balónku malého pudlíka.

Večerní program pozvolna přešel v noční volnou zábavu, noční volná zábava se protáhla až do ranních hodin, kdy se prvním nakrojením koláče odstartoval zkušební provoz hotelu a kavárny Miss Sophie’s.

Konzultace na Design Shakeru 2017

Dostali jsme možnost ukázat, co umíme, a stali jsme se jednou z „atrakcí“ přehlídky interiérového designu Design Shaker v expo areálu v Letňanech. Všem návštěvníkům, kteří měli zájem o konzultaci s architekty, jsme slovem i jednoduchými skicami pomáhali jak s úpravami již existujících dispozic, tak s projekty, které zatím zůstávaly jen na papíře.

Charaktery otázek se s každým novým zájemcem o radu měnily. Od nesmělých žádostí o osobní názor, po konkrétní, předem připravený seznam problémů, jejichž vyřešení znamenalo poměrně rozsáhlou analýzu prostorových návazností i znalost zvyklostí a rituálů všech příslušníků rodiny. 

Jen namátkou pro představu: „Jak mám zkombinovat vysněnou zlatou barvu kuchyňských skříněk s fialovou pohovkou, kterou mi bez předchozí dohody zakoupila tchýně?“ „Co si mám počít s projektem rodinného domu, který jsem dostal zdarma od prováděcí firmy, když z něj nemám dobrý pocit už ve formě studie?“ „Jak mám z panelákové koupelny vytvořit lázeňský prostor?“ „Dáte mi na sebe telefonní číslo, slečno?“ 

Nábytek a pergola pro novostavbu v Berouně

Jedni z našich nejmilejších investorů nás požádali o návrh dílčích kusů nábytku a venkovní pergoly pro jejich nově zakoupený řadový dům. Práce pro mladé manžele a jejich dvě děti byla radost i z toho důvodu, že dům a prostředí, kde se rozhodli po dlouhém hledání usadit, nám byly opravdu blízké.

Barevnost a materiálové řešení navrhovaného nábytku byly určeny několika prvky. V prvé řadě to byl obraz, který si manželé přáli vystavit v hlavní obytné místnosti, poté pak materiál podlahy a celkový minimalistický ráz novostavby. Vznikla tak sestava polic a pojízdných úložných boxů, vysoká barová lavice, jídelní stůl a regál s uzavíratelným prostorem. Venkovní prostor obohatila kovová pergola se zavěšenými houpačkami a dřevěná terasa.

Radost při předání díla snad umocnilo i překvapení, když jsme rodině darovali triptych abstraktních obrázků vycházejících z našeho projektu. Obraz, který celý návrh odstartoval, tak nakonec visí na úplně opačném konci domu.

Earch - Nižší Hrádek

Citlivá rekonstrukce usedlosti z 16. století

Statek Nižší Hrádek pochází z 1. třetiny 16. století a díky svým jasně čitelným barokním prvkům je zapsána do seznamu nemovitých kulturních památek. Usedlost však není pouhou historickou kulisou, naopak už dlouho slouží k bydlení. Její stav již neodpovídal současným požadavkům, a tak padlo rozhodnutí o náročné rekonstrukci, pod kterou se podepsal ateliér TEK TEK.

odkaz na článek zde

Bydlení Idnes - Nižší hrádek

Dokonalá rekonstrukce statku ze 16. století. Majitelé ctí své předky

Usedlost Nižší Hrádek v Brandýse nad Labem je unikátní hned z několika důvodů. Nejen tím, že pochází z první třetiny 16. století, ale především proto, že si ji rodina po generacích předávala. Ta současná jí dala novou, přesto citlivě pojatou podobu.

Rekonstrukce usedlosti byla hodně náročná. Díky svým jasně čitelným barokním prvkům je totiž na seznamu Nemovitých kulturních památek, veškeré zákroky se proto musejí dělat s ohledem na daná pravidla pro tyto stavby.

odkaz na článek zde

Bydleni Idnes - Hotel Golf

Hotel z dob socialismu se po rekonstrukci rozsvítil díky žluté barvě

" Domy i lidé stárnou. Na rozdíl od těch živých lze však stavby nejen zachránit, ale i pořádně omladit. To je i případ známého motelu Stop v Praze 5 ze 70. let minulého století, dnes hotelu Golf. 

Hlavní objekty tohoto areálu navrhla architektka Alena Šrámková, přilehlé stavby vznikly podle projektu architekta Milana Rejchla. I přesto, že se zde majitelé snažili v průběhu let o určité stavební a udržovací práce, komplexní rekonstrukce zde neproběhla.

K zásadní obnově přistoupil současný majitel až nyní, ve spolupráci s architektem se rozhodl celý komplex architektonicky sjednotit a vtisknout mu ucelený výraz "

odkaz na článek zde