Konzultace na Design Shakeru 2017

Dostali jsme možnost ukázat, co umíme, a stali jsme se jednou z „atrakcí“ přehlídky interiérového designu Design Shaker v expo areálu v Letňanech. Všem návštěvníkům, kteří měli zájem o konzultaci s architekty, jsme slovem i jednoduchými skicami pomáhali jak s úpravami již existujících dispozic, tak s projekty, které zatím zůstávaly jen na papíře.

Charaktery otázek se s každým novým zájemcem o radu měnily. Od nesmělých žádostí o osobní názor, po konkrétní, předem připravený seznam problémů, jejichž vyřešení znamenalo poměrně rozsáhlou analýzu prostorových návazností i znalost zvyklostí a rituálů všech příslušníků rodiny. 

Jen namátkou pro představu: „Jak mám zkombinovat vysněnou zlatou barvu kuchyňských skříněk s fialovou pohovkou, kterou mi bez předchozí dohody zakoupila tchýně?“ „Co si mám počít s projektem rodinného domu, který jsem dostal zdarma od prováděcí firmy, když z něj nemám dobrý pocit už ve formě studie?“ „Jak mám z panelákové koupelny vytvořit lázeňský prostor?“ „Dáte mi na sebe telefonní číslo, slečno?“