OPLETALKA: FÁZE 01 TÉMĚŘ HOTOVÁ

Po mnoha měsících projektování, projednávání a koordinace se blíží ukončení první části našeho projektu v centru Prahy. Rekonstrukci a interiér hotelu pro jednoho z našich nejvěrnějších klientů zatím není možné propagovat pod konkrétním jménem, nicméně provoz byl úspěšně zahájen a my doufáme, že vše poběží tak, jak má.

Atmosféru interiéru založenou na bezprostřední blízkosti Hlavního nádraží utvářejí prvky ocelových konstrukcí, typových fitinkových spojů, transportních kol, detaily oblých rohů a kožených popruhů. Aby byla estetika a prostorový dojem ze starého vlaku Orient Express názornější, jsou hlavní kusy nábytku umístěné v centru prostoru. Připomínají tak jednotlivá uzavřená kupé. Osvětlení vycházející z designu starých obloukových lamp, tvoří typové i na míru vytvořené prvky z opálových koulí. Návrat z Orientu připomínají koberce na stěnách i pod postelemi.

Až bude vybavení této části hotelu kompletní, bude možné odkrývat a skrývat televizní obrazovky pomocí velkých posuvných gobelínů a oddělené ložnice budou vybaveny atypovými proměnlivými sestavami postelí s nebesy.


Další část této realizace probíhá současně na stejné adrese, v budově ve vnitrobloku, jejíž výraz je na rozdíl od historické uliční budovy moderní. I zde pracujeme s vlakovou a dopravní estetikou, ale z historie se tentokrát přesuneme do současnosti. Parní lokomotivy nahradí rychlovlaky. Jak to celé dopadne? Na to si ještě musíme počkat…