Mil(án)ujeme se 2018

I letos jsme se rozhodli hledat inspiraci na každoročním veletrhu Salone del Mobile. V italském Miláně jsme strávili téměř čtyři dny objevováním nejrůznějších designových novinek, testováním zmrzliny a především pak dlouhými procházkami městem, na jehož provoněných ulicích, dvorech a náměstích se jaro projevovalo v plné síle (hepčí).

Z profesního hlediska nás nejvíc potěšila skutečnost, že barevnosti vystavených nábytků a doplňků ve většině případů odpovídaly naší poslední studii interiéru, kterou jsme dokončili krátce před odjezdem. Byla to radost vidět, jak se zemité odstíny růžové a žluté mile doplňují s temnou modrozelenou a šedou. Stejně přívětivě působily subtilní kovové konstrukce židlí a křesel zkombinované s dřevěnými a koženými povrchy sedáků.

Bavily nás i koupelnové baterie v podobě odkladní police do sprchy, ocelové rastry s popínavou a zavěšenou zelení a lustry ve formě rámů a tyčí s navlečenými svítícími kuličkami. Z expozic v prostorách města jsme si nejvíc užili kouzelnou instalaci české Preciosy a experimentální prostory studia In My Head.