Tým Architektek

Architektonický ateliér TEK TEK s.r.o. založila roku 2008 Tereza Koucká, jako volné pokračování své samostatné architektonické praxe, která funguje od roku 2005.

V současnosti tým tvoří čtyři architektky, jejichž přístupy k projektům se sice liší, nicméně se skvěle doplňují a ve vzájemné spolupráci vytvářejí neopakovatelnou koláž vysoce koncepčních, citlivých a technicistních řešení. V takto vyladěném kolektivu tak vznikají projekty, jejichž sílu neurčuje ego jednotlivce, ale naopak vícestranné porozumění – a to jak ve smyslu spolupráce mezi sebou, tak ve spojení s klientem a jeho sny, charakterem místa a s ním propojeným geniem loci.


1.

Kdo/co jsme?

Tým architektů (respektive architektek). Každá jsme jiná, a přesto (nebo právě proto) nám to tak skvěle funguje.

2.

Bez koho/čeho se při práci neobejdeme?

Bez Vás a bez Vašeho zadání. Vymyslíme a zpracujeme vizi nebo celý projekt na míru právě Vám a Vašemu okolí.

3.

Komu/čemu vycházíme vstříc?

Vám, Vašim přáním a požadavkům všech dalších, kteří se na projektu podílejí – od profesantů, přes dodavatele, úředníky a dotčené orgány.

4.

Koho/co umíme zpracovat?

Projekt na úrovni základní vize, konceptu, příběhu nebo ve fázi studie. Samozřejmostí jsou i všechny projektové fáze – od dokumentace pro územní rozhodnutí, přes stavební povolení, prováděcí dokumentaci až po autorský dozor.

5.

Oslovujeme/voláme:

Všechny klienty, kteří chtějí řešení na míru, a kteří se nebojí neotřelých a zároveň citlivých přístupů k řešení problému.

6.

O kom/o čem přemýšlíme?

O projektech nejrůznějších měřítek – od návrhu nábytku, přes prostorové řešení interiéru, po návrh domů, souborů budov a veřejných prostor.

7.

S kým/čím se umíme vyrovnat?

S návrhy novostaveb i s rekonstrukcemi. S projekty začleněnými do prostředí měst, venkova i s těmi, které obklopuje nedotčená příroda.


Spolupracovali jsme s architekty:

Jiřina Vinterová
Pavel Směták
Ivana Holomková
Jiří Mašek
Michal Tomalík

Externí spolupráce:

Jakub Šarhan, restaurátor nábytku
M2wood, truhlárna
DBWood, truhlárna Brandýs nad Labem
Matěj Trejtnar, umělecký kovář a zámečník
HSD Statika, Ing. Dušan Davídek
Cirque Production
Xlab